شنبه 22 مهر‌ماه سال 1385 ساعت 10:27 ق.ظ

 چهاردهمین نمایشگاه قران کریم                 کلیک

از آنجا که رویکرد دولت نهم توسعه‌ی مبانی دینی است، شعار نمایشگاه امسال توسعه‌ی مفاهیم قرآنی و ورود آن به زندگی مردم است.

همزمان با آغاز فعالیت مجدّد مرکز هماهنگی، توسعه و ترویج فعالیتهای قرآنی از ابتدای سال 85 ٬ کمیته هایی تحت عنوان پژوهش، آموزش و تبلیغ و ترویج برای نمایشگاه تشکیل شده است.

با توجه به اینکه نظر مقام معظّم رهبری، ورود قرآن به زندگی مردم است و وزیر ارشاد هم پیش تر شعار توسعه مفاهیم قرآنی در زندگی مردم را مطرح کرده بود، تشکیل کمیته ها در راستای طراحی ساز و کاری برای رسیدن به این اهداف نقش بسزایی ایفا می نمایند. در این مدت شورای سیاست گذاری در حضور وزیر ارشاد تشکیل جلسه می داد و در هر کمیته یک شورای علمی تشکیل شد. یک بخش تولید رسانه‌ای هم در نظر گرفته شد که در ایّام نمایشگاه و بعد از آن به این جریان خواهند پرداخت.

به منظور برگزاری چهاردهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با همکاری مسئولین دوره‌های قبلی نمایشگاه به بررسی سوابق و فعالیت نمایشگاه‌های گذشته اقدام شد و بیش از 61 نفر از عناصر قرآنی دعوت شدند تا همکاریهای لازم را انجام دهند. از جمله بخش های جدید که در نمایشگاه امسال شاهد آن خواهیم بود٬ بخش قرآن و دفاع مقدس می باشد. همچنین سال گذشته بخش مؤسسات و نهادهای دولتی از مؤسسات و نهادهای مردمی جدا بودند که امسال این دو بخش با هم فعالیت می کنند.

از دیگر ویژگی های نمایشگاه امسال٬  توجه به تکریم مردم و بازدیدکنندگان از نمایشگاه می باشد. در نمایشگاه امسال٬ سعی شده فضای جذابی برای بازدیدکنندگان فراهم شود و برای اطلاع رسانی هر چه بهتر تلفن گویایی در نظر گرفته شده که برنامه های 48 ساعت آینده‌ی نمایشگاه را اعلام می‌کند.

در مورد تعداد ناشران حاضر درنمایشگاه توضیح داد که از میان 150 ناشری که تقاضای حضور داشتند، 120 ناشر پذیرفته شده‌اند.

امسال جشنواره‌ی نرم‌افزارهای ممتاز نیز برگزار خواهد شد. وزارت ارشاد نرم‌افزارهای برگزیده را خریداری کرده و در اختیار نهادهای فرهنگی دیگر می‌گذارد.

‌در بخش دانشگاهی دفاع از پایان‌نامه‌های قرآنی دانشجویی نه به صورت نمادین که به صورت رسمی صورت می‌گیرد و نشست‌های علمی شامل 13 برنامه از سوی دانشگاه‌ها برگزار می‌شود.

 

اینم سایت در مورد حضرت علی (ع)                کلیک

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo